Żeglarze Dzieciom 2015 – Żeglarze dla Patryka Ferenca

Pomysł akcji „Żeglarze Dzieciom” zrodził na jednym z jachtów zacumowanych na przystani Mariny Ostrowo podczas spotkania organizacyjnego przed Regatami Finałowymi Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2013. Emil Derda i Jędrzej Pietrowicz postanowili przeznaczyć całość wpisowego do regat na pomoc dla dzieci, znak graficzny przygotowała Ilona Pakuła architekt z Poznania. W ubiegłym roku dzięki hojności żeglarzy kupiliśmy rower dla Karola Kryszaka z Orchowa walczącego z ostrą białaczką szpikową łącznie zebraliśmy 4300 zł.

W tym roku pomagaliśmy w powrocie do zdrowia Patrykowi Ferencowi ze Stawu, który od roku zmaga się z nowotworem złośliwym RMS.

Wcześniej, po konsultacji z Panią Sylwią, kupiliśmy niezbędne artykuły stomijne dla Patryka – ponad dwumiesięczny zapas. Zapłaciliśmy z góry bo byliśmy przekonani, że żeglarze startujący w Regatach Finałowych Grand Prix Jeziora Powidzkiego, poza zamiłowaniem do żeglarstwa i twardej walki, mają otwarte serca dla tych, którzy potrzebują pomocy i z wpisowego do regat uda się sfinansować ten zakup i tak się też stało, dziękuję. Dzięki aktywności Łukasza Gofra Gątarczyka osoby przebywające na brzegu także wsparły naszą akcję, a w wyniku licytacji, której przedmiotem był rejs na ostrowskim wycieczkowcu Neja&Rychu, Jakub Słowiński oraz Maciej Potok kwotą 1000 zł znacznie wsparł nasze działania. Panowie z całego serca dziękuję. Licytacja była wzruszająca, a później kolejne moce uderzenie, komisja sędziowska Jacek Smuszkiewicz, Karolina Wilczewska i Renata Smuszkiewicz całe swoje wynagrodzenie przeznaczyła na pomoc dla Patryka, byłem bardzo mocno wzruszony, jesteście wspaniali. Tak jakoś spontanicznie wyszło i zrobiliśmy wspólne zdjęcie z Patrykiem taki pomnik ludzkiej dobroci. Tylu Was było, że o mały włos musiałbym wejść do jeziora, aby wszystkich objąć, bez chwili zastanowienia bym to zrobił, aby w ten prosty sposób Wam podziękować.

Dzięki Waszej hojności zgromadziliśmy 6926,53 zł. cała kwota zgodnie z wolą rodziców Patryka przeznaczona będzie na zakup artykułów stomijnych.

Na zakończenie kila słów od rodziców Patryka. „Pomysłodawcom, Organizatorom i Uczestnikom tegorocznego Grand Prix Jeziora Powidzkiego pragniemy serdecznie podziękować za wszystko, co zrobiliście dla naszego Synka! Za wielkie serca ,za uśmiech, za tak hojne wsparcie, za Waszą pasję, dzięki której ta pomoc była możliwa i za pozytywną energię, którą nam podarowaliście… Choroba nowotworowa okaleczyła naszego Synka na zawsze, ale dzięki tak wspaniałym Ludziom jak Wy, czujemy, że nie jesteśmy z tym wszystkim sami i walczymy dalej! Dzięki Wam Patryś ma zapewnione zaopatrzenie stomijne na rok czasu!!! Jest to prezent niesamowitej wagi i znaczenia, którego kompletnie się nie spodziewaliśmy! Podczas sobotniej uroczystości wzruszenie odebrało mi głos, bo emocje były nieziemskie i nie potrafiłam opanować wzruszenia … Dlatego z tego miejsca chcemy powiedzieć Wam: dziękujemy, życzymy Wam dużo zdrowia i prosimy, trzymajcie nadal kciuki za Patrysia, bo on nadal musi walczyć! I wygra, musi wygrać swój Grand Prix Życia… Ściskamy wszystkich mocno: Sylwia i Szymon Ferenc z Patrykiem”