O grupie

Dwóch charyzmatycznych liderów

Grupa Partner to organizacja gospodarcza skupiona wokół przedsiębiorców Emila Derda (budownictwo) i Jędrzeja Pietrowicza (doradztwo podatkowe). Początki ich działalności sięgają 1995 roku, zaś połączenie sił w 2000 roku spowodowało rozwój o kolejne aktywności – budownictwo mieszkaniowe i rolnictwo.

Dziś działają w branżach: budowlanej, finansowej, rolniczej, developerskiej.

Jasno zdefiniowana misja

Jesteśmy zespołem, doskonale współpracujących ze sobą firm, które dążą do zwiększania efektywności ekonomicznej swoich przedsiębiorstw, poprzez nieprzerwane inwestowanie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości świadczonych usług i dostarczanych produktów oraz dbałości o środowisko naturalne i aspekty społeczne. Pragniemy spełniać potrzeby najbardziej wymagających klientów, dbając o indywidualne podejście do każdego z nich.

Wartości, którymi się kierujemy

• Wyznaczanie celów według zasady SMART
• Indywidualne podejście do klientów
• Partnerstwo w relacjach biznesowych
• Zrównoważony rozwój

Poznaj naszą historię

Nasze początki

Korzenie Grupy sięgają 1984 roku, kiedy działalność rozpoczęła firma rodzinna Ryszarda Derdy, którą w 1995 roku przejął i do dziś prowadzi Emil Derda.

W okresie ponad 30 lat funkcjonowania profil działalności zmieniał się, początkowo działalność polegała na świadczeniu usług ślusarskich, produkcji drobnych elementów konstrukcyjnych dla budownictwa oraz na anodowaniu aluminium, później różnorakie prace budowlano-montażowe, a obecnie głównym obszarem działania jest budownictwo.

Na przestrzeni lat zdobyliśmy duże doświadczenie produkcyjne, początkowo jako podwykonawca, a od ponad 15 lat jako generalny wykonawca. Znacząca większość okładzin aluminiowych zamontowanych w porcie w Świnoujściu była anodowana w zakładzie w Słupcy. Produkowaliśmy elewacje, pokrycia dachowe, elementy konstrukcyjne pod świetliki dachowe, kosze, rury spustowe, które dla Mostostalu Zabrze, Rupol Izolacje Polska, Essmann Polska, Roda, Mostostal Słupca, Almides, Erbud Warszawa, Budimex Poznań, B&O, Poburski Dachtechnik wykonywaliśmy na budowach WRIGLES Poznań, WWT Tarnowo Podgórne, BOSCH Łódź, FM LOGISTIK Mszczonów, HIT Kalisz, REDUTA Warszawa, ISUZU Tychy, WHITE CAP Niepołomice, HIT CENTRALA Warszawa, LECLERC Warszawa, NOBILES Niepołomice, GAZETA WYBORCZA Warszawa, OPEL Gliwice, VW Poznań, KOELNER – METALZBYT Wrocław.

Wykonując prace i usługi dla tak znaczących krajowych przedsiębiorstw zdobyliśmy doświadczenie związane z organizacją robót budowalno-montażowych, ugruntowało to i poszerzyło posiadaną wiedzę.

 

Budowa marketu dla sieci sklepów Lidl oraz Intermarche

Od 2000 roku rozpoczęliśmy budowę marketu dla sieci sklepów spożywczych Lidl, w Słupcy oraz dla sieci Intermarche, w Kórniku pod Poznaniem. Równolegle, w tym samym czasie dla Partner Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Słupca zrealizowaliśmy również liczne inwestycje, na rynku mieszkaniowym, w Poznaniu, Słupcy oraz w Kórniku i Tulcach.

 

Kolejne inwestycje – budowa i wynajem mieszkań

W 2005 roku zakończyliśmy modernizację i budowę dwóch budynków, po byłym hotelu pracowniczym, na budynki mieszkalne z 96 mieszkaniami i z częścią usługową w Murowanej Goślinie pod Poznaniem.

W styczniu 2008 roku zakończyliśmy realizację kolejnej inwestycji polegającą na budowie dwóch 48 rodzinnych budynków mieszkalnych, w Szamotułach.

Działalność w obszarze wynajmu mieszkań realizujemy od 2000 roku, poprzez Partner Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

Obecnie zasoby mieszkaniowe Partner TBS przeznaczone na wynajem i składają się z 21 budynków wielorodzinnych, z 592 mieszkaniami. Zasoby mieszkaniowe na wynajem zlokalizowane są w Poznaniu, Słupcy, Kórniku, Murowanej Goślinie, Tulcach i Szamotułach.

 

Zasoby i procesy – efektywne zarządzanie

Pomimo znacznego rozproszenia zasobów, dzięki autorskiemu programowi mobilnego zarządzania, w oparciu o innowacyjne narzędzia informatyczne, możemy pochwalić się wysoce efektywnym zarządzaniem zasobami, przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów administrowania. Starannie przemyślany proces realizacji inwestycji, począwszy już od fazy projektowania, pozwala na zapewnienie z jednej strony wysokiego standardu funkcjonalnego oferowanych mieszkań, z drugiej zaś dostarcza skutecznych narzędzi do sprawnego zarządzania. Stały monitoring procesu użytkowania obiektów przez fachową kadrę zarządzającą pozwala dynamicznie reagować na pojawiające się w toku eksploatacji potrzeby i wyzwania, czego dowodem jest przykładowo jeden z najniższych w kraju wskaźników zaległych należności czynszowych.

Realizację inwestycji mieszkaniowych obejmujących budowę budynków mieszkalnych i komercyjnych, przeznaczonych na sprzedaż, rozpoczęliśmy od 2007 roku.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, zarówno w zakresie procesu przygotowania inwestycji, jak i wykonawstwa, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom swoich usług oraz bezpieczeństwo realizacji inwestycji. Zrealizowane dotychczas zadania, stanowią szeroki katalog, począwszy od realizacji inwestycji jednorodzinnych, poprzez pojedyncze budynki wielorodzinne, a kończąc na całych osiedlach mieszkaniowych.

 

Indywidualne potrzeby i zaawansowane projekty

Przez okres ponad 30 lat działalności, jako inwestor lub partner we wspólnie prowadzonych projektach, zrealizowaliśmy zadania inwestycyjne o łącznej liczbie ponad 2000 mieszkań i niespełna 100 tys. m2 w wielu miastach. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i umiejętności reagowania na zmieniające się potrzeby rynku, jesteśmy w stanie zrealizować inwestycje o dowolnym stopniu złożoności, funkcjonalności, czy standardzie wykończenia. Naszym klientom jesteśmy w stanie zaoferować nie tylko gotowy produkt, jakim jest dom czy mieszkanie, ale również zastępstwo inwestycyjne przy realizacji powierzonych zadań.

Dzięki rozwiniętej strukturze organizacyjnej każdemu nabywcy jesteśmy w stanie dostarczyć nieruchomość, odpowiadającą jego indywidualnym potrzebom, zarówno w standardzie deweloperskim, jak i wykończonych według indywidulanego zamówienia – aż po wyposażenie w inteligentne systemy zdalnego sterowania wyposażeniem technicznym, czy zarządzania energią.

Na zlecenia klientów indywidualnych wykonujemy inwestycje „nietypowe” jak choćby dom jednorodzinny pasywny z instalacją inteligentnego budynku EIB/KNX.

 

Rewitalizacja zabytkowych budynków

W 2009 roku wykonaliśmy kompleksową modernizację i rewitalizację, ze zmianą sposobu użytkowania budynków mieszkalno – magazynowych na gabinety lekarskie, w strefie zabytkowej, w Gnieźnie przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o tyle ciekawa, że prace prowadzone były pod nadzorem konserwatora zabytków, w gęstej zabudowie miejskiej, z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi.

 

Nowe osiedla mieszkaniowe

W kolejnych latach zakończyliśmy inwestycję polegającą na budowie willi miejskiej, przy ulicy Świętowidzkiej w Poznaniu (2011) – budynku z 35 mieszkaniami, o indywidualnym, niepowtarzalnym rozkładzie, z 3 lokalami usługowo-handlowymi i garażem podziemnym. W tym samym roku wybudowaliśmy i przekazaliśmy do użytku budynek wielorodzinny z 32 mieszkaniami na 4 kondygnacjach, z halą garażową i windą w Kołobrzegu. W 2011 r. rozpoczęliśmy w partnerstwie z Murapol S.A. projekt budowlany osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego Poznań Winogrady, o powierzchni 32 000 m2.

Aktualnie realizujemy osiedle mieszkaniowe Atrium Grunwald, składające się z 5 budynków, w których znajduje się ponad 100 mieszkań.  Większa część tej inwestycji została już oddana do użytku, a całościowe jej ukończenie odbędzie się w 2017 roku. Równolegle realizujemy inwestycję Atrium Sielska 22, w Poznaniu, gdzie oddanych zostanie 39 mieszkań, w 2017 roku. Jednocześnie realizujemy też inwestycję Młyn nad Cybiną, z 134 mieszkaniami, w pięknej lokalizacji, na poznańskim Zielińcu.

Obsługując inwestycje od projektowania poprzez wybudowanie, a kończąc na serwisie technicznym uzyskaliśmy praktyczną wiedzę. Na każdym z tych etapów proponujemy rozwiązania sprawdzone, najefektywniejsze, a przede wszystkim ułatwiające administrowanie zasobami mieszkaniowymi.

 

Nowoczesna ferma

W roku 2004 w Grupie Partner rozpoczęliśmy działalność w branży rolniczej kupując majątek upadającej spółdzielni rolniczej, w okolicach Środy Wielkopolskiej. Przemyślane działania i inwestycje doprowadziły do stworzenia jednego z najnowocześniejszych gospodarstw w Wielkopolsce zajmujących się produkcją trzody chlewnej, w którym wprowadziliśmy wewnętrzny system antybiotyk free oraz uzyskaliśmy certyfikat QAFP.

Gospodarujemy na ponad 300 ha gruntów ornych uprawiając zboża wykorzystywane do karmienia na fermie trzody. Do nawożenia pól wykorzystujemy nawóz naturalny dzięki czemu stosowanie nawozów sztucznych ograniczone jest do niezbędnego minimum.

Ferma oparta jest w pełni o genetykę PIC światowego lidera w dziedzinie genetyki świńskiej, która gwarantuje uzyskanie wyśmienitych wyników produkcyjnych, bardzo dobrej mięsności i jakości mięsa. Tuczniki produkowane są w cyklu zamkniętym w nowocześnie wyposażonych tuczarniach. Wszystkie grupy zwierząt karmione są na mokro w pełni zautomatyzowany sposób. Wszystkie pasze i komponenty do ich produkcji badane są przez laboratorium w celu ich bilansowana i takiej optymalizacji, aby zapewnić niezbędną ilość składników pokarmowych do prawidłowego żywienia tuczników oraz racjonalizowanie kosztów.

W 2016 roku wysoka jakość produkowanego mięsa, wzorcowy system zarządzania i organizacji gospodarstwa został potwierdzony certyfikatem QAFP.

Dzięki wysokiemu poziomowi bioasekuracji, jakości pasz oraz profesjonalizmowi kadry zajmującej się hodowlą trzody chlewnej wprowadziliśmy system antybiotyk free, który eliminuje stosowanie antybiotyków.

Na fermie wdrożyliśmy nowoczesny, autorski system wspomagania zarządzania fermą. Ogólna konstrukcja rozwiązania polega na udostępnieniu poprzez platformę internetową oraz zespół urządzeń do rejestracji i przekazywania parametrów bytowo – żywieniowych, rejestrów i analiz wspierających zarządzanie fermą.